(33) 8413 266, (33) 8413 059 kontakt@polbudjaworzno.pl
PolBud Sosnowa 4 32-641 Przeciszów (małopolska) NIP:6321680415

Konserwacja daszków Polbud

W jaki sposób najlepiej zadbać o osłonkę nad drzwiami? Czy konieczne jest kupowanie drogich preparatów i częste czyszczenie naszego nowego zadaszenia? Czy potrzebna jest odpowiednia konserwacja?

Jak zadbać o daszek?


Dzięki temu, że nasze produkty są wykonane z poliwęglanu, dbanie o nie nie powoduje żadnych trudności! Nie jest również wymagana ani specjalna konserwacja ani zabiegi pielęgnacyjne, które mogłyby przedłużyć żywotność naszej osłonki. Jeśli chcemy ją wyczyścić lub umyć, należy pamiętać, żeby robić to delikatnymi środkami – woda z płynem do mycia szyb lub z mydłem w zupełności wystarczy! Najlepiej, by była ona letnia – dzięki temu zabrudzenia zejdą z łatwością, a powierzchnia nie zostanie zniszczona przez zbyt gorącą wodę.

Osłonkę najlepiej myć w momencie, kiedy zauważamy, że przepuszcza ona coraz mniej światła. W innym przypadku nie jest to konieczne, chyba że została ona np. zachlapana farbą podczas remontu.

Czym czyścić większe zabrudzenia?


Na co dzień nie ma potrzeby większej konserwacji produktu. Co zrobić jednak w momencie, kiedy nasza osłonka zostanie zabrudzona czymś większym bądź silniejszym, jak np. farba czy innymi środkami, których używa się podczas renowacji elewacji?

Przede wszystkim, daszek jest wykonany z poliwęglanu, którego nie należy szorować. Zwykła konserwacja powinna odbywać się z pomocą miękkiej szmatki lub gąbki, nie wolno używać gąbek lub szczotek z ostrymi włóknami.


Czego jeszcze nie wolno używać?


Nasze daszki nie mogą być czyszczone alkoholem, benzyną, acetonem czy żrącymi środkami, takimi jak te, których używamy przy gruntownym sprzątaniu kuchni lub łazienki. Może to niestety spowodować zniszczenie naszej osłonki, dlatego trzeba uważać przy wykonywanych przez nas pracach konserwacyjnych!

Co jednak zrobić w momencie, w którym osłonka jest tak mocno zabrudzona, że nie ma możliwości poradzenia sobie z plamami używając delikatnego płynu i ściereczki? Najlepiej użyć wody o wysokim ciśnieniu, które bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi trudnymi zanieczyszczeniami, jednocześnie pozostawiając nasz daszek w idealnym stanie.