(33) 8413 266, (33) 8413 059 kontakt@polbudjaworzno.pl
PolBud Sosnowa 4 32-641 Przeciszów (małopolska) NIP:6321680415

Jakie zadaszenie nad drzwiami?

Skutecznie ogranicza dostęp słońca, chroni przed deszczem, stanowi ozdobę budynku. Zadaszenie nad drzwiami to dziś już nie tylko funkcjonalny element wykończeniowy, ale dodatek, który poprawia walory wizualne domu. Dlatego podczas zakupów tego odpowiedniego pojawia się zasadnicze pytanie: na jakie zadaszenie nad drzwiami się zdecydować, aby był to wybór korzystny?

Główna funkcja zawsze w cenieZadaszenie nad drzwiami ma jedną zasadniczą funkcję: skuteczną ochroni domowników przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Wchodzenie do domu lub siedziby firmy okazuje się znacznie wygodniejsze, jeśli nad głową znajduje się dodatkowe zabezpieczenie przed deszczem i słońcem. A im lepszej jakości materiały użyte do produkcji, tym dłużej można cieszyć się funkcjonalnością takiego rozwiązania.

Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest jakość wykonania. Mowa tu zarówno o tworzywie, jak i konstrukcji. W sprzedaży dostępnych jest wiele tego typu elementów wykonanych ze stali, aluminium czy akrylu. Jednak najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza na dłuższy czas, okazuje się poliwęglan. To materiał znakomicie radzący sobie w niesprzyjających warunkach, a przy tym elastyczny. Z powodzeniem nadaje się do tworzenia zadaszeń wytrzymałych, a do tego posiadających walory wizualne.

Gdy liczy się wyglądZadając sobie pytanie, jakie zadaszenie zamontować nad drzwiami, należy zastanowić się także nad tym, jak powinno wyglądać. Obecnie dostępne modele nawiązują stylem zarówno do minimalistycznych, jak i bogato zdobionych form. Wybór jest w tym przypadku dowolny. Należy jednak mieć na uwadze, aby konstrukcja pasowała do charakteru budynku. Finezyjnie wykończony daszek nad drzwiami przeciwpożarowymi nie będzie prezentował się najlepiej, ale już nad takimi wykonanymi z drewna i prowadzącymi do domu – jak najbardziej.

Styl konstrukcji pasującej do budynku nie odbiega jednak daleko od tego, o czym wspomnieliśmy wcześniej, czyli funkcjonalności. Ostatnie kwestie, na które należy zwrócić uwagę, to kształt i wielkość. Element nad drzwiami powinien mieć odpowiednią długość i szerokość, aby skutecznie chronić przed słońcem oraz deszczem. Nie należy jednak przesadzać – zbyt duża konstrukcja może okazać się niestabilna nawet przy niewielkim podmuchu wiatru.