(33) 8413 266, (33) 8413 059 kontakt@polbudjaworzno.pl
PolBud Sosnowa 4 32-641 Przeciszów (małopolska) NIP:6321680415

Daszek nad drzwi – nie tylko ozdoba

Wyobraźmy sobie dowolny budynek – może być to zarówno blok lub domek mieszkalny, biuro, odrestaurowana stara kamienica lub sklep. Może być wybudowany w tradycyjnym i dekoracyjnym stylu, ale również w nowoczesnym i minimalistycznym. Niezależnie, jaki wariant wizualizuje się w naszych głowach, jednego możemy być pewni – prawie na pewno wyobraźnia podpowie nam, aby na budynku pojawił się daszek nad drzwiami!


Daszek nad drzwi – nie tylko ozdoba

Jakie funkcje ma ta osłonka? Wiele osób mogłoby stwierdzić, że są to funkcje głównie estetyczne- tak przyzwyczailiśmy się do tego elementu na elewacji, że budynek bez nich mógłby wyglądać na niepełny, niedokończony. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie jest to jedynie ozdoba – to ważny i funkcjonalny element, który poprawi jakość codziennego życia.

Osłonka nad wejściem pozwoli każdemu na bezpieczne i komfortowe przygotowanie się do wyjścia. Wiele razy opuszczamy dom czy pracę w nieprzyjaznych warunkach atmosferycznych – deszcz, śnieg, mżawka czy duży wiatr utrudniają poruszanie się – szczególnie, jeśli chodzi o pieszych! Wyjście przed dom i przebywanie pod daszkiem pozwoli na zamknięcie drzwi w suchym miejscu oraz rozłożenie parasola. Oczywiście, odpowiednio dobrany spełnia również funkcje ozdobne, jednak należy pamiętać, że jest przede wszystkim funkcjonalny.


Ozdobny i praktyczny dodatek

Wracając do domu lub spiesząc się do pracy często nie szukamy kluczy czy karty dostępu po drodze – robimy to dopiero przy drzwiach. Daszek ochroni nas przed opadami oraz pozwoli na spokojne znalezienie kluczy oraz złożenie parasola. Dodatkowo, ozdobna osłonka będzie idealnym miejscem dla osób, które chcą wyjść z budynku – czy to po to, aby odebrać telefon i w spokoju porozmawiać, czy zapalić. Dodatkowo, wielokrotnie czekamy pod domem aż przyjedzie ktoś, kto ma nas odebrać lub podwieźć – daszek ochroni nas wówczas przed nieprzyjemną pogodą lub da schronienie przed upałem.


Dzięki odpowiednio dobranej osłonce, możliwe będzie również zadbanie o drzwi – będą one mniej narażone na opady, przez co wytrzymają dłużej w świetnym stanie.