(33) 8413 266, (33) 8413 059 kontakt@polbudjaworzno.pl
PolBud Sosnowa 4 32-641 Przeciszów (małopolska) NIP:6321680415

Ścianki i osłony z poliwęglanu – konieczność w czasach pandemii!

W obecnych czasach o wiele bardziej niż kiedykolwiek zwracamy uwagę na higienę oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się zarazków. Pandemia koronawirusa, która trwa już od miesięcy, może ograniczać nasze życie jeszcze przez dość długi czas. Wprowadzane obostrzenia oraz konieczność zachowania reżimu sanitarnego wymusiły na nas zmiany – nie tylko, jeśli chodzi o swoje własne zachowanie i przyzwyczajenia, ale również, jeśli chodzi o codzienne robienie zakupów, wykonywanie pracy oraz kontakt z innymi osobami. W wielu miejscach konieczne stało się montowanie ścianek i osłonek z poliwęglanu.


Ścianki i osłony z poliwęglanu na czas pandemii

Obecnie, są to potrzebne i konieczne w wielu miejscach produkty. Widzimy je wchodząc do sklepu, urzędu, podchodząc do jakiegokolwiek okienka w recepcji lub rejestracji czy też zamawiając jedzenie lub napój na wynos. Dzięki nim, zachowana zostaje bariera między nami a osobą, która dziennie ma styczność z dziesiątkami klientów. Oczywiście, konieczne jest noszenie maseczek lub przyłbic, jednak dobrze wiemy, że nie wszyscy noszą je prawidłowo, a niektórzy nie respektują nakazu w ogóle, przez co narażają zdrowie innych.

W dobie pandemii konieczne więc było wprowadzenie prostych i tanich rozwiązań, które zapewnią osobom pracującym bezpieczeństwo. W końcu nie tylko one są narażone na wzmożony kontakt z osobami zakażonymi (które mogą wcale nie wiedzieć, że są chorzy – w końcu wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo), co może skutkować ich zarażeniem, a co za tym idzie, zarażeniem wszystkich współpracowników oraz Klientów czy Pacjentów. Dlatego też, tak ważna jest odpowiednia ochrona, w czym z pewnością pomogą ścianki i osłony z poliwęglanu.


Jak osłonić stanowiska i lady podczas pandemii?

Ścianki z poliwęglanu to świetne rozwiązania na czas pandemii. Są one lekkie i łatwe w montażu, co z pewnością pozwoli każdemu pracownikowi gospodarczemu na odpowiednie ich ustawienie – tak, aby były na wymaganej wysokości i żeby chroniły usta, oczy i nos zarówno osoby obsługującej, jak i klienta. Co ważne, konieczne jest zwrócenie uwagi na wymiary proponowanej ścianki lub osłonki z poliwęglanu. Wiele firm (w tym nasza) proponuje wykonanie poliwęglanowych ścianek lub osłonek z na wymiar, co z pewnością przyda się, jeśli chodzi o szersze lub niższe blaty – dzięki czemu zapewniona będzie odpowiednia ochrona dla wszystkich wokół.


Ścianki i osłonki z poliwęglanu pomiędzy pracownikami

Sytuacja, w której pracownik ma kontakt z Klientem to jednak tylko jedna z możliwości. Jak podczas pandemii zabezpieczyć oraz ograniczyć kontakty pracowników między sobą, szczególnie, jeśli zatrudniamy dużą liczbę osób? W sytuacji, kiedy mamy biuro, w którym naraz przebywa duża liczba podwładnych siedzących obok siebie, mogą oni przenosić wirusa między sobą. Nie jest to dobre rozwiązanie – wystarczy, że do pracy przyjdzie jedna zakażona osoba, a w krótkim czasie możemy być zmuszeni wstrzymać działalność z powodu braku zdrowych osób.

W sytuacji, w której nie mamy możliwości wysłać naszych podwładnych na prace zdalną, konieczne może być zapewnienie ścianek i osłonek z poliwęglanu, które oddzielać będą ich stanowiska. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że może być to nieco mniej komfortowe – jednak w czasach pandemii konieczne jest postawienie przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Szczególnie z takiego rozwiązania podczas pandemii mogą skorzystać firmy takie jak call center. Odpowiednie ścianki oraz osłonki, wykonane z lekkiego oraz przezroczystego poliwęglanu pozwolą na zdejmowanie maseczki wewnątrz swojego odgrodzonego boxu. Dzięki temu, możliwa jest bezproblemowa rozmowa przez telefon bez maseczki połączona z jednoczesnym brakiem bezpośredniego kontaktu ze współpracownikiem siedzącym obok.


Rozwiązania na czas pandemii

Pionowe ścianki, które oddzielą od siebie stanowiska współpracowników oraz osłonki na lady i blaty to idealne rozwiązania z poliwęglanu, które pozwolą nie tylko na spełnienie odpowiednich wymogów sanitarnych, ale również na zapobieganie rozprzestrzenianiu koronawirusa. Dzięki tym lekkim, przezroczystym i wygodnym produktom każdy z pewnością poczuje się bezpieczniej – mimo obecnej na świecie pandemii możliwe będzie dalsze funkcjonowanie w sposób jak najbardziej zbliżony do normalnego.