(33) 8413 266, (33) 8413 059 kontakt@polbudjaworzno.pl
PolBud Sosnowa 4 32-641 Przeciszów (małopolska) NIP:6321680415

Eksploatacja zadaszenia

Po wybraniu modelu zadaszenia, który najbardziej będzie nam odpowiadał, zamontowaniu go, i sprawdzeniu, jak należy oczyścić go po montażu i ewentualnym malowaniu ściany wokół niego, nadszedł czas, aby czerpać z niego korzyści. Odpowiedni wybór to jednak nie tylko ochrona dla nas jako osób, które dana osłonka ochroni przed deszczem, śniegiem czy innymi nieprzyjaznymi opadami – warto zwrócić uwagę na to, że jej montaż pozwoli na lepsze zadbanie o drzwi wejściowe.


Konserwacja daszku i drzwi

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej osłonki, możliwe będzie lepsze zadbanie o nasze wejście. Dzięki zniwelowaniu efektów deszczu czy innych opadów, nasze drzwi mogą przetrwać dłużej oraz nie być aż tak zanieczyszczone na co dzień – pozwoli to na rzadsze czyszczenie tej powierzchni oraz na dłuższą jej żywotność.

Zarówno o zakupioną u nas osłonkę, jak i o wejście można dbać w podobny sposób. Aby zapobiec wszelkiego rodzaju zadrapaniom i mechanicznym zarysowaniom, nie zalecamy myć żadnej z tych powierzchni ostrymi przedmiotami, takimi jak gąbki z drutu – może to powodować zarysowania, które już na zawsze zostaną na danej płaszczyźnie. Ich brak pozwoli więc na jak najlepszą konserwację, a co za tym idzie, wygodną eksploatację.


Jakimi środkami należy czyścić daszki i wejścia?

Drzwi ani osłonek nie należy czyścić substancjami żrącymi ani agresywnymi. Najbezpieczniej zastosować roztwór wody i mydła lub płynu do mycia naczyń – dzięki temu, mamy pewność, że nic nie zniszczy naszych powierzchni. Oczywiście, nie wszystkie zabrudzenia będą mogły zostać usunięte poprzez zastosowanie takich delikatnych środków – wówczas, najlepiej zastosować eter naftowy, heksan lub heptan, które pozwolą na dokładne pozbycie się plam z zadaszeń i drzwi. Oczywiście, konieczne będzie dokładne zmycie samą wodą lub delikatnym środkiem, aby zapobiec stałym uszkodzeniom.


Dzięki osłonkom proponowanym przez naszą firmę możliwa będzie ochrona wejścia przed codziennymi zabrudzeniami i zniszczeniami – wybierając nasze rozwiązania, wybierasz więc wygodę i dłuższą eksploatację zakupionych produktów!